Derz Kesim

Karot makinası inşaat sektöründe kullanılan bir makinadır. Derz Kesim anlamına gelen kelimedir. Derz Kesim işlemi sırasında karot makinası kullanılmaktadır. Çeşitli makinalarla, yapılarda karot makinası yardımı ile delik açılması işine Derz Kesim denir. Karot ile Derz Kesim yöntemi, uygulanması en kolay ve en pratik yöntemledendir. Derz Kesim işlemi çok iyi karot makinası kullanabilen ustalar tarafından yapılmaktadır. Derz Kesim işleminde önce, işlem yapılacak yerde aplikasyonun yapılması, yanlış bir uygulama yapılmaması açısından daha sağlıklı olacaktır. Karot makinası çok iyi sabitlenmeli ve titreşimi önlemek açısından çok önemlidir. Teknolojinin gelişmesiyle bugün karot makinası ile uygun aparatatlar kullanılarak 4m derinlige kadar beton delebilmekteyiz. Karot makinası su ile çalışmaktadır.

Derz Kesim Niçin Yapılır?

Karot Derz Kesim işlemi titiz bi şekilde yapılmalıdır. Böylelikle betona zarar verilmemiş olur. Karot makinası ile Derz Kesim işlem sırasında kullanılan makina uçları çok önemlidir. Karot makina ucu yanlış kullanıldığında Derz Kesim sırasında ciddi zararlar vermekte, çok fazlasıyla ses yapaktadır. Karot Derz Kesim ucu doğru kullanıldığında etrafa ve çevreye zarar vermez ve ses yapmamaktadır. Bu nedenle karot makinası profesyonel uzman kip tarafından yapımlalıdır. Karot Derz Kesim işlemi inşaat sektöründe çok terçih edilen hale gelmiştir.

Karot, Karotçu, Karot Kesim

Derz Kesim Nasıl Yapılır?

Karot makinası Derz Kesim ve betona şekil vermek için de kullanmaktayız. Eski uygulamara göre Derz Kesim işlemi uzun zaman almaktaydı. Karot Derz Kesim işlemi kısa sürede olmakta ve zaman kazanımındada yardımcı olmaktadır. Karot makinası ile sadece Derz Kesim değil her türlü kaya ve mermeride delmek, kesmek mümkündür. Sadece delinecek olan alanın türüne göre, uygun karot uçları özen ile kullanılmalıdır. Derz Kesim makinasının kullanılmadığı yerlerde, karot makinası kullanılmalı ve yan yana delikler açılarak traşlama yöntemiyle istenilen ebatlarda Derz Kesim işlemi yapılmaktadır. Tesisat elektrik, su, doğalgaz deliklerinin açılmasında , havalandırma delikleri, pencere yeri açılımındada karot makinası kullanılmaktadır. Değişik markalarda karot makinaları mevcuttur bu yuzden Derz Kesim kapasiyeleri, karot makina uçları delinecek alana göre en uygunu kullanılmalıdır. Karot Derz Kesim ve bir çok işlemde kullanılan çok özel ve değerli bi makinadır. Karot makinası kullanımı oldukça yorucu ve zor bir makinadır. Özen ve dikkat gereltirmektedir. Uzun yıllar karot makinası kullanan ustaların yanında staj görüp, gözlemleyip iyi eğitim alıp o şekilde kullanılmalıdır. Karot Derz Kesim işlemi oldukça özen gösterilmesi gereken bi işlem olmakla birlikte, çalıştığımız işinde uzman ekibimiz ile sorunsuz, kusursuz ve de hatasız bir şekilde yapmaktayız. Firmamız olarak karot Derz Kesim ustalarımız işinde sayğınlık kazanmış, donanımlı olamalarına özen göstermekteyiz. Karot Derz Kesim işleminde firmamız olarak işimizde en iyi olduğumuzu ve hassas olduğumuzu iddia ediyoruz. Karot Derz Kesim olarak her konuda siz değerli müşterilerimizin yanında olduğumuzun garantisini verdiğimizi bilmenizi isteriz.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!Derz Kesme

Derz Kesme; Farklı türlere haiz olan derzler, yaygın olarak fayans, seramik benzer biçimde malzemelerle kaplı yüzeylerdeki dolgu maddesi olarak bilinir. Bu anlamının haricinde ise genleşme, oturma, konsrüktif, zelzele ve inşaat derzleri benzer biçimde bir sınıflandırma laf konusudur. Farklı yapıda olan noktalarda derz kesme işlemi yapılacağında, birtakım detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinde mekanik makineler kullanılır. Tekerlekli bir sisteme haiz olan bu makinelere stand sayeinde hareket verilir. Derz Kesme´Elmas uçlu testerelerle meydana gelen derz kesme işlemi esnasında, 50 cm’ye varan derinliklere ulaşılması mümkündür. Kesim işleminin hatasız tamamlanması, beton bileşimi esnasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması açısından önemlidir. Bu nedenle ustalaşmış bir ekiple çalışmanızda yarar vardır.

Beton Derz Kesimi

Beton Derz Kesimi, Profesyonel kişiler tarafınca meydana getirilen beton derz kesimi işlemi ile yapılarınızda hasar oluşumu meydana gelmez. Beton dökümü tamamlanmasından sonrasında üç gün bekleyerek kesme işlemine başlanabilir. Ekibimiz, kesim işlemini binaların teknik şartnamesinde belirtilen detaylara müsait halde gerçekleştirir. Kusursuz bir halde meydana getirilen kesiler dolguya mani olmayacak halde temizlenir. Beton Derz Kesimi Bu sayede optimum bekleme süresi tamamlandıktan sonrasında dolgu aşamasına başlanabilir. Beton derz kesimi sonrası meydana getirilen dolgu işlemi esnasında uzman ekibimiz, lüzumlu hallerde astar malzemesi kullanımına karar verebilir. Uygulama sonrası dolguya başlamadan ilkin astar kurumaya bırakılmalıdır. Dolgu malzemesinin dayanıklı yapıda olması; derzin darbelerden, yüksek ağırlıklardan ve değişik bir fizyolojik kuvvetten basit basit etkilenmemesini sağlar.

Elektrikli Derz Kesme

Elektrikli Derz Kesme, Güç kaynağına ulaşımın basit olduğu yerlerde, elektrikli derz kesme makinesi kullanılır. Ergonomik tasarıma ve basit kullanım olanaklarına haiz olan bu makineler ile kesim işlemi basit bir biçimde yapılır. Derz, yapı parçaları içinde bırakılan boşluklara verilen addır. Bu boşlukların naturel afetler esnasında yaşamsal önemi vardır. Elektrikli Derz Kesme Yapıların zarar görmemesi yahut zararın en aza indirilmesi, bu boşluklar yardımıyla olası hale gelir. Boşluğun ebatı binaların yüksekliğine nazaran belirlenir. Örneğin, 6 metre yüksekliğe haiz bir yapı için derz boşluğunun 3 santimetre olması gerekir. Elektrikli derz kesme işleminin bir sonraki aşamasında doldurma yapılır. Doldurma esnasında kullanılan güçlü yapıdaki malzeme, negatif dış etkenlere karşı direnme gösterir.

Benzinli Derz Kesme

Benzinli Derz Kesme, Kablo kalabalığını önlemesi ve ergonomik kullanımıyla benzinli derz kesme makineleri, yapılarda hasar oluşumuna yol açmadan en muntazam halde muamele yapar. Bu makineler, elmas kesme ucuyla birlikte çalışır. Elmas kesme uçları, kesimin muntazam bir halde yapılmasını ve dolguların da zemine sağlam bir halde tutunmasını sağlar. Benzinli Derz Kesme Her aşamada sorunsuz bir muamele gerçekleştirilmesi halinde derzler, zelzele anında binaların güvende kalmasına destek olur. Benzinli derz kesme işleminde kullanılan elmas uçların doğru zamanda yenilenmesi, kesim işleminin kusursuz bir halde tamamlanması açısından önemlidir. Bu nedenle derz boşluklarının ebatına müsait genişliğe haiz uçlar, erozyon meydana gelmeye başladığında değiştirilmelidir. Deneyimli ekibimiz, size bu aşamada en kaliteli uçlara haiz makinelerle hizmet verir.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!Müşteri Yorumları

 Usta Karotçu
 Usta Karotçu
 Usta Karotçu
 Usta Karotçu
 Usta Karotçu
 Usta Karotçu

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!