Kimyasal Ankraj

Karot makinası inşaat sektöründe kullanılan bir makinadır. Kimyasal Ankraj anlamına gelen kelimedir. Kimyasal Ankraj işlemi sırasında karot makinası kullanılmaktadır. Çeşitli makinalarla, yapılarda karot makinası yardımı ile delik açılması işine Kimyasal Ankraj denir. Karot ile Kimyasal Ankraj yöntemi, uygulanması en kolay ve en pratik yöntemledendir. Kimyasal Ankraj işlemi çok iyi karot makinası kullanabilen ustalar tarafından yapılmaktadır. Kimyasal Ankraj işleminde önce, işlem yapılacak yerde aplikasyonun yapılması, yanlış bir uygulama yapılmaması açısından daha sağlıklı olacaktır. Karot makinası çok iyi sabitlenmeli ve titreşimi önlemek açısından çok önemlidir. Teknolojinin gelişmesiyle bugün karot makinası ile uygun aparatatlar kullanılarak 4m derinlige kadar beton delebilmekteyiz. Karot makinası su ile çalışmaktadır.

Kimyasal Ankraj Niçin Yapılır?

Karot Kimyasal Ankraj işlemi titiz bi şekilde yapılmalıdır. Böylelikle betona zarar verilmemiş olur. Karot makinası ile Kimyasal Ankraj işlem sırasında kullanılan makina uçları çok önemlidir. Karot makina ucu yanlış kullanıldığında Kimyasal Ankraj sırasında ciddi zararlar vermekte, çok fazlasıyla ses yapaktadır. Karot Kimyasal Ankraj ucu doğru kullanıldığında etrafa ve çevreye zarar vermez ve ses yapmamaktadır. Bu nedenle karot makinası profesyonel uzman kip tarafından yapımlalıdır. Karot Kimyasal Ankraj işlemi inşaat sektöründe çok terçih edilen hale gelmiştir.

Usta Karotçu, hilti kimysal dübel, karot, filiz ekimi epoksi, karotcu, Kimyasal Ankraj

Kimyasal Ankraj Nasıl Yapılır?

Karot makinası Kimyasal Ankraj ve betona şekil vermek için de kullanmaktayız. Eski uygulamara göre Kimyasal Ankraj işlemi uzun zaman almaktaydı. Karot Kimyasal Ankraj işlemi kısa sürede olmakta ve zaman kazanımındada yardımcı olmaktadır. Karot makinası ile sadece Kimyasal Ankraj değil her türlü kaya ve mermeride delmek, kesmek mümkündür. Sadece delinecek olan alanın türüne göre, uygun karot uçları özen ile kullanılmalıdır. Kimyasal Ankraj makinasının kullanılmadığı yerlerde, karot makinası kullanılmalı ve yan yana delikler açılarak traşlama yöntemiyle istenilen ebatlarda Kimyasal Ankraj işlemi yapılmaktadır. Tesisat elektrik, su, doğalgaz deliklerinin açılmasında , havalandırma delikleri, pencere yeri açılımındada karot makinası kullanılmaktadır. Değişik markalarda karot makinaları mevcuttur bu yuzden Kimyasal Ankraj kapasiyeleri, karot makina uçları delinecek alana göre en uygunu kullanılmalıdır. Karot Kimyasal Ankraj ve bir çok işlemde kullanılan çok özel ve değerli bi makinadır. Karot makinası kullanımı oldukça yorucu ve zor bir makinadır. Özen ve dikkat gereltirmektedir. Uzun yıllar karot makinası kullanan ustaların yanında staj görüp, gözlemleyip iyi eğitim alıp o şekilde kullanılmalıdır. Karot Kimyasal Ankraj işlemi oldukça özen gösterilmesi gereken bi işlem olmakla birlikte, çalıştığımız işinde uzman ekibimiz ile sorunsuz, kusursuz ve de hatasız bir şekilde yapmaktayız. Firmamız olarak karot Kimyasal Ankraj ustalarımız işinde sayğınlık kazanmış, donanımlı olamalarına özen göstermekteyiz. Karot Kimyasal Ankraj işleminde firmamız olarak işimizde en iyi olduğumuzu ve hassas olduğumuzu iddia ediyoruz. Karot Kimyasal Ankraj olarak her konuda siz değerli müşterilerimizin yanında olduğumuzun garantisini verdiğimizi bilmenizi isteriz.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!Hilti Kimyasal Dübel

Hilti Kimyasal Dübel kimyasal dübel, beton şeklinde sert maddelerin tutunmasını elde eden bir malzemedir. Bu dübellerin değişik derinliklere uygulanabilme özelliği vardır. Boş kalan kısımlar ve kesim işlemi esnasında oluşan pürüzler, Hilti Kimyasal Dübel ile sorunsuz bir biçimde doldurulabilir. Seçiminizi Hilti Kimyasal Dübelden yana yaparak her vakit sorunsuz bir kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Hilti Kimyasal Dübel Markanın hibrit özellikli kimyasal dübelleri ağır ankrajlama ve filiz ekimi amacıyla kullanılabilir. Zeminin kaygan veya kuru olması ayrım etmeksizin bu dübellerle en iyi neticeleri elde edebilirsiniz. Satışa sunulmadan ilkin lüzumlu testlerden geçirilen bu ürünler, yangına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hibritin yanı sıra epoksi Hilti Kimyasal Dübeller de mevcuttur.

Ankraj Epoksi

Ankraj Epoksi beton zemin bağlantısının yapılmasını elde eden ankraj işlemi esnasında yapıştırma için Ankraj Epoksi maddesi kullanılır. Bu maddenin kullanımına filiz ekim işlemlerinde de çoğunlukla rastlanılır. Epoksi, yüksek dayanıklılık yayınlayan yapısı ve rutubet toleransı yardımıyla uzun seneler yenilenme veya değişiklik ihtiyacı olmadan kullanılabilir. Bağlayıcı polimerler içinde en yaygın kullanılanı epoksidir. Ankraj Epoksi Deliklere reçine ile karıştırılarak uygulanabildiği şeklinde kum ile uygulananları da vardır. Donatılar ve rabıta rotlarının ankrajı esnasında, enjeksiyon aparatlarının durağan hale getirilmesinde ve döşem montajnda Ankraj Epoksi kullanılır. İşlemin ustalaşmış bir şahıs tarafınca uygulanması sağlamlık açısından bakıldığında çok önemlidir. Sağlam biçimde yapılmayan işlemler, hasara ve vakit arasında epoksinin nötr hale gelmesine sebep olabilir.

Filiz Ekimi Epoksi

Filiz Ekimi Epoksi binaların güçlendirme çalışmalarında yaygın olarak kullanılan filiz ekimi işleminde filiz olarak kasdedilen demirdir. Filizlerin sağlamlaştırılmasında epoksi ismi verilen bir madde kullanılır. Filiz Ekimi Epoksi kullanması ile daha kuvvetli ve dayanıklı bir yapıya kavuşur. Ekim işlemi için makinelerle filizin ebatlarına müsait halde delik meydana getirilir. İkinci adımda deliğin içinin temizlenerek epoksi ile doldurulması gerekir. Filiz Ekimi Epoksi doldurma işleminden sonrasında gerçekleştirilir. Filiz Ekimi Epoksi Epoksi, kısa bir müddet arasında demirlerin sağlam bir halde zemine tutunmasına destek olur. Farklı amaçlarla yapılabilen bu işlem; çoğu zaman işaret ve korkulukların dikilmesinde, tenvir direklerinin zemine yerleştirilmesinde, dış cephe ve reklam panolarının yapımında kullanılır. Her işte olduğu benzer biçimde bu işte de profesyonellik son aşama önemlidir.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!Müşteri Yorumları

 Usta Karotçu
 Usta Karotçu
 Usta Karotçu
 Usta Karotçu
 Usta Karotçu
 Usta Karotçu

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN!